Turkish English French German
KKTC Güvenlik Kuvvetleri Emekli Astsubaylar Derneği, Avrupa Asker Organizasyonu’na (EUROMİL) katılan Türkiye Astsubaylar Sendikası’nın (TAS-SEN) üyeliğine kabul edildi.
31 Eki 2015

                                                                                                                           

 27 Ekim 2015

                                             29 Ekim Cumhuriyet Mesajı                                                                                                                                                                              

Bugün 29 Ekim Cumhuriyet  bayramının 92. Yıldönümünü kutlamanın onur ve gururunu yaşıyoruz.

   

          ATATÜRK’ün 29 Ekim 1923 tarihinde ”Türk Milletinin karakterine ve adetlerine en uygun olan idare, Cumhuriyet idaresidir” diyerek ilan ettiği cumhuriyet, onun Türk Milletine bıraktığı en büyük mirasıdır.

        

           İşgalci devletlere karşı mücadele verip Ulusal Bağımsızlığını kazanan Türkiye Cumhuriyeti’nin savaş sonrası elde ettiği kazanımlar,bölgesel ve küresel etkenler de göz önüne alındığında azımsanamaz büyüklüktedir.

    

           Cumhuriyet, çağdaş yönetim biçimlerinden biri olan demokrasiyi bağrında geliştirebilen bir sistemdir. Kişi hak ve özgürlükleri ancak bu sistem içinde güvence altında olabilir. Türk Milleti de Cumhuriyetini yüceltip geliştirerek, demokrasinin nimetlerinden en üst seviyede sürekli faydalandığı anda elbette ki çağdaş Milletler içindeki yerini sağlama alacaktır. Bu nedenle Cumhuriyeti yüceltip geliştirmek yüce Türk Milletinin öncelikli görevi olmalıdır.

   

            Bu duygu ve düşüncelerle, her 29 Ekimde yenilenen azim ve kararlılıkla, Cumhuriyet bayramının ebediyete kadar devam etmesini temenni eder   92.yıldönümünde, başta Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu büyük Önder ATATÜRK’ü silah arkadaşlarını, kahraman Şehitlerimizi ve gazilerimizi şükran ve rahmetle anıyoruz.

 

Esen ÖMÜRLÜ

 

                                                                                                     Genel Başkan

    

               

 

Okunma 499 defa
Öğeyi Oyla
(0 oy)
Turkish English French German

Müzik ayarla