Turkish English French German
KKTC Güvenlik Kuvvetleri Emekli Astsubaylar Derneği, Avrupa Asker Organizasyonu’na (EUROMİL) katılan Türkiye Astsubaylar Sendikası’nın (TAS-SEN) üyeliğine kabul edildi.
14 Ağu 2015

 

                                                  Basın Açıklaması

                                          (II. Barış Harekatı Mesajı)

       20 Temmuz 1974 barış harekatıyla kurtarılmış bölge dışında kalan yerleşim yerlerinde yaşayan Türklere karşı soykırım saldırılarını sürdüren Rumlar, 1.nci Cenevre anlaşmasını ihlale devam ediyorlardı.Bu durumun önlenmesi amacıyla toplanan 2.Cenevre konferansı Rumların retçi tutumu nedeniyle başarısızlıkla sonuçlandı.Zamanın Dışişleri Bakanı(rahmetli) Turan Güneş’in “Ayşe tatile Çıkabilir” parolasıyla 14 Ağustos 1974 sabahı saat 06.30’da barış harekatının 2.nci etabı başlamıştır. Lefke,Serdarlı ve köyleri Gazimagusa ve köyleri olmak üzere Rumların soykırım saldırılarından kurtaran  kahraman Mehmetçik ve Mücahitlerimizin 41 yıl önce gönderlere çekmiş oldukları ay yıldızlı bayraklarımız ilelebet dalgalanacaktır. Şehitlerimizin kanı ile renklendirdiği onur ve gurur timsali Bayraklarımıza uzanacak elleri kırmak, kem gözlerle bakanların gözlerini oymak, yurtsever Kıbrıs Türk halkının Şehitlerimize olan vefa borcudur.

         Kalıcı, eşitlikçi Egemen varlığımıza dayanan ve Anavatanımız Türkiye’nin vazgeçilmez fiili ve etkin garantörlüğünde, siyasi bir çözüm hedefimizde  geçmişi unutmamak ve unutturmamak yolunda her zaman Şehitlerimiz bizlere  rehber olacaktır.

          İşte bugün KKTC Devletinin Egemenlik alanının sınırlarını belirleyen ikinci mutlu barış harekatının 41.yıldönümünü kutlamanın onur ve gururunu yaşıyoruz. Nice can ve kanla çizilen bu sınırları ilelebet korumak bizler için namus ve şeref borcudur. Bizler için çözüm KKTC Devletinin Egemen varlığıdır.Dilimize,Dinimize,Türk kimliğimize ve kültürümüze sahip çıkarak  KKTC Devletini sonsuza kadar yaşatmaktır.

          İkinci mutlu barış harekatının 41 yılında Vatan ve Bayrak uğrunda,canlarını feda eden Mehmetçik ve Mücahitlerimizi minnet, saygı ve rahmetle anıyor,gazilerimizi şükranla selamlıyoruz. Söz konusu “Vatan” olduğunda, gerisi bizler için teferruattır.   

                                NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE              

                                                                                                         Esen ÖMÜRLÜ

 

                                                                                                         Genel Başkan

Okunma 1326 defa Son Düzenlenme Cuma, 14 Ağustos 2015 05:47
Öğeyi Oyla
(0 oy)

KTEMAD BASIN BİLDİRİSİ

Administrator

19 MAYIS BASIN BİLDİRİSİ

Administrator

Erenköy Direniş Mesajı

Administrator

II. Barış Harekatı Mesajı

Administrator

10 Kasım Anma Mesajı

Administrator

15 Kasım Cumhuriyet Mesajı

Administrator

24 Kasım Basın Açıklaması

Administrator

Çanakkale Mesajı

Administrator

19 Mayıs 2016 Basın Açıklama

Administrator

30 AĞUSTOS 2016 ZAFER BAYRAMI

Administrator

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı

Administrator

10 Kasım Anma Mesajı 2016

Administrator

21 Aralık 1963 Kanlı Noel

Administrator

20 Temmuz Basın Bildirisi

Administrator

1 Ağustos Basın Açıklaması

Administrator

Sayın Büyükelçimize Ziyaret

Administrator
Turkish English French German