Turkish English French German
KKTC Güvenlik Kuvvetleri Emekli Astsubaylar Derneği, Avrupa Asker Organizasyonu’na (EUROMİL) katılan Türkiye Astsubaylar Sendikası’nın (TAS-SEN) üyeliğine kabul edildi.
25 Ara 2016

Terör Saldırısını Şiddetle Kınıyoruz

 

 

                                                                                                    13 Aralık 2016

Basın Bildirisi

     

          10 Aralık 2016 akşamı, İstanbul Beşiktaş ve Maçka’da 45 saniye ara ile gerçekleştirilen hain terör saldırısını şiddetle kınıyor ve lanetliyoruz. 36’sı polis, 44 kişinin hayatını kaybettiği bu saldırıda, ölenlere rahmet, yaslı ailelerine ve yüce Türk Milletine başsağlığı, yaralılara acil şifalar diliyoruz.

          Türkiye’yi bölmeyi hedefleyen dış çıkar çevrelerinin, lojistik destek ve korumasındaki bu terör örgütlerinin, Türk Ulusunun birlik ve bütünlüğü karşısında, başarı şansı yoktur. Milletçe canımızı yakabilirler, ancak asla bizi dize getirip teslim alamazlar. Ulusal hak ve çıkarlarımız ile güvenliğimizden geri adım atıp, taviz vermemizi sağlayamazlar.

          Terörü taşeron olarak kullananlar, Türkiye’yi bugün Suriye, Irak ve yurt içi olmak üzere üç cephede savaşmak zorunda bırakmışlardır. Orta Doğunun yeniden şekillendirilmesini amaçlayan, etrafımızdaki ateş çemberinde, hedef Türkiye’nin Ulusal çıkar, güvenlik ve toprak bütünlüğüdür. Türkiye Cumhurbaşkanı Sn.Recep Tayyıp ERDOĞAN’ın Kazakistan ziyareti arifesinde gerçekleştirilen bu hain saldırı düşündürücüdür.

          Kıbrıs çözüm müzakereleri çerçevesinde, 12 Ocak 2017’de yapılması planlanan beşli konferans’a Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Sn Recep Tayyıp ERDOĞAN’ın  katılacağı resmen açıklanmıştır. Bu gerekçe ile, Türkiye’nin

Garantörlüğü kaldırarak, Kıbrıs’tan söküp atmak isteyen Müttefikler, 12 Ocak 2017 öncesinde, benzer şok prokovaktif  terör olayları planlayabilir diye endişelerimiz vardır. Amaç Türkiye’ye aşırı taviz verdirmek, Ulusal hak ve çıkarlarından feragat ettirmektir.

           Bu nedenle, Kıbrıs Türk halkını ve Türk Ulusunu uyanık olmaya çağırıyoruz. Dost düşman herkes bilmelidirki; Kıbrıs’ta siyasi mutlak eşitlik ve egemen varlığımız ile Türkiye’nin  etkin ve fiili garantörlüğü vazgeçilmez olmazsa, olmazımızdır. 

 

                                                                                                  Esen ÖMÜRLÜ

 

                                                                                                  Genel Başkan

Okunma 901 defa Son Düzenlenme Pazar, 25 Aralık 2016 20:55
Öğeyi Oyla
(0 oy)

KTEMAD BASIN BİLDİRİSİ

Administrator

19 MAYIS BASIN BİLDİRİSİ

Administrator

Erenköy Direniş Mesajı

Administrator

II. Barış Harekatı Mesajı

Administrator

10 Kasım Anma Mesajı

Administrator

15 Kasım Cumhuriyet Mesajı

Administrator

24 Kasım Basın Açıklaması

Administrator

Çanakkale Mesajı

Administrator

19 Mayıs 2016 Basın Açıklama

Administrator

30 AĞUSTOS 2016 ZAFER BAYRAMI

Administrator

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı

Administrator

10 Kasım Anma Mesajı 2016

Administrator

21 Aralık 1963 Kanlı Noel

Administrator

20 Temmuz Basın Bildirisi

Administrator

1 Ağustos Basın Açıklaması

Administrator

Sayın Büyükelçimize Ziyaret

Administrator
Turkish English French German