Turkish English French German
KKTC Güvenlik Kuvvetleri Emekli Astsubaylar Derneği, Avrupa Asker Organizasyonu’na (EUROMİL) katılan Türkiye Astsubaylar Sendikası’nın (TAS-SEN) üyeliğine kabul edildi.
12 Haz 2015

                                                                                                                                             12 Haziran 2015

 

                    Basın Açıklaması 

 

        

 

  Avrupa Parlamentosu’nun, siyasi hedef amaçlayan Rum-Yunan yanlısı son kararını, şiddetle kınıyor ve yok hükmünde sayıyoruz.

 

          KKTC Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin sonuçlandığı, siyasi çözüm umutlarının yükseldiği bir ortamda, Rum-Yunan ve Ermeni yalan propagandalarına araç olan, Avrupa Parlamentosu’nun bu yanlı kararı, Türk Ulusunca kabul edilemez.

 

          Olsa olsa, Kıbrıs müzakere sürecini sabote eder ve iştahını artırdığı Rum-Yunan tarafının,hakimiyetçi zihniyetine cesaret verip, olası bir çözümsüzlük çıkmazına neden olur.  Kıbrıs’ta siyasi bir çözümle beklenen barışın da sonu olur. 21 Aralık 1963’ten buyana, 1960 Kıbrıs ortaklık (Federal) Cumhuriyetini silah zoruyla işgal altında tutan ve bir Rum Cumhuriyetine dönüştüren Rum-Yunan ikilisini görmezden gelen AB, 2004 yılında, sözde Kıbrıs Cumhuriyetini üyeliğe almakla, zaten tarihi bir hata yapmıştır.

 

         Annan planı referandumu sürecinde de, Kıbrıs Türk halkına verdiği sözleri ve Rumların Annan planına hayır dediğini unutan Avrupa Birliği ve parlamentosu ne yapmak istiyor? AB üyeliği üzerinden, Kıbrıs’ı Yunanistan’a ilhak ettiğini savunan Rum-Yunan ikilisinin, bu hedeflerine varmalarına aracılık’mı yapıyor.?

 

         Dost-Düşman herkes iyice bilmelidirki;Çözüm olsada, olmasada Türkiye’nin

 

Etkin ve fiili garantörlüğü ve Türk Askerinin Kıbrıs’taki varlıklarının ebediyen devamı, Kıbrıs Türk halkının, asla değişmeyecek KIRMIZI çizgisidir. Diliyle,diniyle,kültürüyle,ayrılmaz bir parçası olduğumuz Türk Ulusu,baskıcı ve

 

Hakimiyetçi zihniyetlere,tarihinin hiçbir döneminde boyun eğmemiştir. Bundan sonra da gereğinde boyun eğmeyecek direnecektir.

 

          Hiç kimse, batmakta olan AB gemisinin üyeliği uğrunda, sözde çözümler adına, Kıbrıs Türk halkının egemen varlığından,KKTC devletinden ve Türkiye’nin garantörlüğünden taviz vererek,geleceğimizi belirsizliğe heba edeceğimiz zannına kapılmasın,hayal görmesin.Çözüm istemimizin temeli,siyasi mutlak eşitlik,iki Devletin egemen ortaklığı ile Türkiye’nin etkin ve fiili garantörlüğüdür. Siyasi çözüm bu temelde ya olacak,ya olacaktır.Aksi takdirde KKTC Devleti Egemen varlığını sürdürecektir. Kamuoyuna saygılarımızla duyurulur. 

 

                                                                                                             Esen ÖMÜRLÜ

                                                                                                             Genel Başkan 

 

Okunma 1512 defa Son Düzenlenme Perşembe, 30 Temmuz 2015 11:46
Öğeyi Oyla
(0 oy)
Turkish English French German