Turkish English French German
KKTC Güvenlik Kuvvetleri Emekli Astsubaylar Derneği, Avrupa Asker Organizasyonu’na (EUROMİL) katılan Türkiye Astsubaylar Sendikası’nın (TAS-SEN) üyeliğine kabul edildi.
07 Ağu 2015

                                                                                                         7 Ağustos 2015

 

                               Basın Açıklaması

                                               (Erenköy Mesajı)

  

          Bugün Şanlı Erenköy Direnişinin 51. Yılını kutlamanın onur ve gururunu yaşıyoruz. Şanlı Erenköy Direnişi, Türklük destanının yazıldığı ve tarihe geçen kahraman Türk gençlerinin,  bir vatan sevgisi savunmasında gösterdiği fedakarlık,üstün cesaret ve mücadelenin mihenk taşıdır.

           Tahsillerini yarıda bırakıp dış ülkelerden gelen beş yüz Türk gencinin ve orada bulunan iki yüz kadar Mücahit ve kadınlarımızın, Grivas yönetimindeki beş bin kişilik Rum çapulcularına karşı göğüslerini siper edip, vatan topraklarını Rum postalları altında çiğnetmedikleri, Rumun katliam heveslerini boğazlarında bıraktığı, yüzlerine Türklük şamarının atıldığı ve bu toprakların bizim vatanımız’dır denildiği gündür o gün.

          Rum palikaryalarının saldırıları sırasında çelik kanatlarını gererek gelen kahraman pilot yüzbaşı Cengiz Topel’in  düşmanı bozguna uğratıp, büyük zayiat vermesi sonrasında, uçağının isabet alarak düşürüldüğü ve Rumlar tarafından esir alınarak hunharca şehit edildiği gündür o gün. Bunları unutmak mümkün’mü.    

          Genç nesillerimiz unutmayınız ki; Ulu Önder ATATÜRK’ün dediği gibi “Tarihini unutan bir Millet,  başka Milletin avı olur” Tarih: Bir Milletin hafızasıdır.Hafızasını kaybeden insanların nasıl geleceği olmazsa, tarihini bilmeyen milletlerin de geleceğinin olması mümkün değildir.

           Bu duygu ve düşüncelerle canlarını seve seve veren, bizlere bu vatan topraklarını miras bırakan aziz Şehitlerimizi, rahmetle anar, gazilerimize şükranlarımızı sunarız.     

         

 

 

                                                                                               Esen ÖMÜRLÜ

 

                                                                                               Genel Başkan

Okunma 2252 defa Son Düzenlenme Cuma, 07 Ağustos 2015 12:40
Öğeyi Oyla
(0 oy)
Turkish English French German