Turkish English French German
KKTC Güvenlik Kuvvetleri Emekli Astsubaylar Derneği, Avrupa Asker Organizasyonu’na (EUROMİL) katılan Türkiye Astsubaylar Sendikası’nın (TAS-SEN) üyeliğine kabul edildi.
02 Ara 2015

  24 Kasım 2015

Basın Açıklaması

               KKTC Devletinin Egemen varlığı ve engin demokrasisinin bir ürünü olan, Yeni Kıbrıs Partisi(YKP) yürütme kurulu adına yapılan açıklama, özelde camiamız, genelde halkımız tarafından tepkiyle karşılanmıştır.

               1 nisan 1955’de kurulan EOKA tedhiş örgütüne karşı, Kıbrıs Türk halkının toplumsal varlığını, can,mal, namus ve şerefini korumak amacıyla,Türk Mukavemet teşkilatı(TMT) 1 Ağustos 1958’de kurulmuştu.Şanlı bir direniş sonucunda 20 Temmuz 1974 mutlu barış harekatı yapılmış, 15 Kasım 1983’te KKTC Devleti kurulmuştur. Mücahit ordusu ise1 Ağustos 1976’da Güvenlik Kuvvetleri Komutanlığına dönüşmüştür.

               Yaşanan bu acı sürece rağmen,Rum tarafının Enosis hedefi değişmemiştir. Bu gerçeğe rağmen, YKP’nin Rum Milli Muhafız ordusu ile Güvenlik Kuvvetleri Komutanlığımız eş değerde görülmesi ve lavedilmelerinin istenmesi, asla kabul edilemez.

               Ulusal bilinçten yoksun olup, kimlik bunalımı yaşayan bu zavallılar geçmişi unutma ve unutturma gibi bir gafletin içerisindedirler. Bugüne kadar girdikleri tüm seçimlerde aldıkları yüzde birleri bile bulmayan oylarla, halkımızın bu gibi ideolojilere destek vermediği açıkça görülmektedir.

                İki bölgeli bir çözüm gerçekleşse bile, kurucu ortak Kıbrıs Türk halkının güvenliği, özelde gözbebeğimiz Güvenlik Kuvvetleri Komutanlığımızca, genelde ise Anavatanımız Türkiye’nin fiili ve etkin garantörlüğü ile korunmaya devam edecektir.

                Rum zihniyetinin sözcülüğünü yapmaya çalışanlarda, hala daha çözümü Rum hakimiyetinin devamı hayali olarak görenlerde, bu değişmeyecek gerçeği er veya geç hazmetmeye mahkumdurlar. Bu vesile ile halkımızın bağrından çıkan, Şanlı Güvenlik Kuvvetleri Komutanlığımıza ve Türk Silahlı Kuvvetlerine olan sarsılmaz güvenimizi bir kez daha yineleriz.

 

                                                                                              Esen ÖMÜRLÜ

 

                                                                                              Genel Başkan

Okunma 2029 defa Son Düzenlenme Çarşamba, 27 Ocak 2016 20:00
Öğeyi Oyla
(0 oy)
Turkish English French German