Turkish English French German
KKTC Güvenlik Kuvvetleri Emekli Astsubaylar Derneği, Avrupa Asker Organizasyonu’na (EUROMİL) katılan Türkiye Astsubaylar Sendikası’nın (TAS-SEN) üyeliğine kabul edildi.
18 Mar 2017

18 Mart Çanakkale Şehitlerini Anma

 

                                                                                                        

    

                                                                                                     17 Mart 2017

                                                                               Basın Açıklaması

                               

          Bugün, Türk milletinin özgürlük ve vatanı için gerektiğinde neleri feda edebileceğini bir kez daha kanıtladığı bir dönemi simgeleyen 18 Mart Çanakkale Şehitlerini anma ve yaşama günüdür. Ulu Önder Mustafa Kemal ATATÜRK’ün dediği gibi “Çanakkale Zaferi Türk askerinin ruh kudretini gösteren şayanı hayret ve tebrik bir misaldir. Emin olmalısınız ki Çanakkale muharebelerini kazandıran bu yüksek ruhtur”.

        Çanakkale savaşında, üstün iradeli insan gücünün ileri teknoloji karşısında kazandığı başarı ile büyük olanaksızlıklar ve haksızlıklardan kurtulmak için bir çıkış yolunun her zaman varolduğunu bir kez daha ispatlanmıştır. Ayni zamanda Ulusal kurtuluş ve bağımsızlık savaşının kazanılacağının da ilk müjdecisi olmuştur. Bu savaşın kahramanları eşsiz Mustafa Kemal ATATÜRK’ün önderliğinde özverili,yüksek insanlık değerleriyle donanmış ve Türk yurttaşlığını kimliğini ve Anadoluyu oluşturan tüm kesimlerdir.

        18 Mart bir anma günü değil bir yaşama günüdür. İşgalci devletlere karşı verilmiş inanılmaz bir savaşı anlama ve bilme günüdür.Çanakkale savaşı dünya tarih sayfalarında önemli bir yere sahiptir.

          Üzerinde bağımsız ve özgür olarak yaşadığımız bu vatan topraklarında bağımsızlığımızın, özgürlüğümüzün simgeleri olarak gönlümüzde yaşayan aziz Şehitlerimize borçluyuz. Onların vatan ve millet için yaptığı fedakarlığın değeri, hiçbir şeyle ölçülemeyecek kadar yüce ve büyüktür.

          Bu duygu ve düşüncelerle Çanakkale Zaferinin 102.yıldönümünde Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK  ve silah arkadaşlarını, ebediyete intikal eden kahramanlarımızı ve vatanını canından aziz bilen tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle anar, gazilerimize şükranlarımızı sunarız

Aziz Şehitlerimiz, ruhunuz şad olsun.

 

 

                                                                                                      Esen ÖMÜRLÜ

 

                                                                                                      Genel Başkan

Okunma 1865 defa Son Düzenlenme Cumartesi, 18 Mart 2017 08:50
Öğeyi Oyla
(0 oy)
Turkish English French German