Turkish English French German
KKTC Güvenlik Kuvvetleri Emekli Astsubaylar Derneği, Avrupa Asker Organizasyonu’na (EUROMİL) katılan Türkiye Astsubaylar Sendikası’nın (TAS-SEN) üyeliğine kabul edildi.
01 Ağu 2017

30 Temmuz 2020

 

Basın Açıklaması

1 Ağustos Mesajı

 

Bugün Kıbrıs’ın Türkler tarafından fethinin 449.ncu, Türk Mukavemet Teşkilatının kuruluşunun 62.nci, ve güzide kurumumuz gözbebeğimiz Güvenlik Kuvvetleri Komutanlığımızın kuruluşunun 44.ncü yıldönümlerini “Toplumsal Direniş Bayramı” olarak kutlamanın onur ve gururunu yaşıyoruz. Her biri kendi oluşum koşullarında birer büyük değer olan bu mutlu günler, Kıbrıs’ta Türk Hak ve menfaatlerinin ebediyetini simgeleyen, Kıbrıs’a Türklük mührünün vurulduğu tarihi günlerdir.

Bu üç kutsal tarih Kıbrıs Türk halkının azim ve inançla sürdürdüğü varoluş, kurtuluş ve geleceğe dönük özgürlük mücadelesinin tarihi kalıntılarıdır.

Bugün sahip olduğumuz KKTC Devletinin, halkımızın tek gelecek güvencesi olduğunun, idrakı içinde olmalı ve Devletimize her şart altında sahip çıkmalıyız.

Kıbrıs Türk halkının geleceği, Egemen Devlet varlığımız temelinde siyasi eşitliğimize ve Anavatanımız Türkiye’nin vazgeçilmez garantörlüğüne dayalı,

ortak bir çözüme veya Türkiye’nin garantörlüğünde KKTC Devletinin Egemen varlığını ilelebet sürdürmemize bağlıdır.

Türk Silahlı Kuvvetleri ve Güvenlik Kuvvetlerimiz dışında, hiçbir uluslar arası güç ve kuruluşa güvenmiyoruz. Bugün ve muhtemel bir çözümde nüfus ve ekonomik nedenlerle güvenlik ihtiyacı olan Kıbrıs Türk halkıdır.

Bu duygu ve düşüncelerle Türk Silahlı Kuvvetlerimize güvenimizi yinelerken, halkımızın ve Güvenlik Kuvvetleri mensuplarının Toplumsal Direniş ve Mubarek Kurban bayramını en içten duygularla kutlar, bu tarihi varoluş sürecimizde Başta ATATÜRK ve Silah arkadaşları olmak üzere, şehit düşenleri minnet ve rahmetle anar, hayatta olan Mücahit ve Gazilerimize saygı ve şükranlarımızı arzederiz.

 

Esen ÖMÜRLÜ

Genel Başkan

Okunma 1753 defa Son Düzenlenme Cuma, 07 Ağustos 2020 14:09
Öğeyi Oyla
(0 oy)
Turkish English French German