Turkish English French German
KKTC Güvenlik Kuvvetleri Emekli Astsubaylar Derneği, Avrupa Asker Organizasyonu’na (EUROMİL) katılan Türkiye Astsubaylar Sendikası’nın (TAS-SEN) üyeliğine kabul edildi.
18 Kas 2015

                                                

     

                                                                                                               14 Kasım 2015

                                                     KKTC’nin Kuruluş Mesajı

      

          KKTC Devleti’nin 32.kuruluş yıldönümünü, onur ve gururla kutluyoruz. Bugün varlığımızın ve gelecek güvencemizin yegane teminatı Egemen Cumhuriyetimizin şemsiyesidir.    

          82 yıl İngiliz sömürgesine, 11yıl Rum-yunan faşizmine karşı yürüttüğümüz varoluş mücadelemiz, 15 Temmuz 1974’te Yunanistan’ın Enosis hedefiyle Kıbrıs’ta gerçekleştirdiği faşist darbe,yeni bir dönüm noktası olmuştur. Bu darbe sonrası Kıbrıs Helen cumhuriyetinin ilanı sonrasında, garantör ülke olan Türkiye harekete geçerek Uluslar arası anlaşmalardan doğan hukuksal haklarını kullanarak 20 Temmuz 1974’te Kıbrıs’a gerçekleştirdiği barış harekatıyla,Rum-yunan tarafının enosis hayalini tarihe gömerek Kıbrıs’a barışı getirmiştir.

          1974 öncesini unutan,Kıbrıs sorununu 1974’ten sonra başladığını savunan Rumlar, artık gençlerine gerçekleri anlatmaları için çağrı yapıyoruz. Sizler geçmişte bize yaptıklarınıza bakıp utanınız ve ağlayınız. KKTC Devletinin ilanı bizlerin bayramı olarak kutlanacaktır. Sürdürülen müzakere  sürecinde hedeflerinin Türk askerinin adadan gitmesini ve Türkiye’nin garantörlüğünün kaldırılmasını buyuran papaz efendinin, artık uyuduğu uykudan uyanıp hayal görmekten vazgeçmeye çağırıyoruz.KKTC  Devleti’nin varlığı, ayrılık değil, Rumların enosis hedefli saldırıları ve soykırım girişimlerinin sonucu ve hukuksal bir haktır.

          Bu duygu ve düşüncelerle Türk Silahlı Kuvvetlerimize olan güvenimizin tam olduğunu belirtir, bizlere bu Cumhuriyeti armağan eden tüm şehitlerimize rahmet , gazilerimizi minnet ve şükranla anıyoruz.

          

 

                                                                                                     Esen ÖMÜRLÜ

 

                                                                                                     Genel Başkan

Okunma 2296 defa Son Düzenlenme Çarşamba, 18 Kasım 2015 21:02
Öğeyi Oyla
(0 oy)
Turkish English French German