Turkish English French German
KKTC Güvenlik Kuvvetleri Emekli Astsubaylar Derneği, Avrupa Asker Organizasyonu’na (EUROMİL) katılan Türkiye Astsubaylar Sendikası’nın (TAS-SEN) üyeliğine kabul edildi.
20 Tem 2017

                                                                                                        

                                                                                                       19 Temmuz 2017

                                                                                                      

                                                 20 Temmuz Mesajı

 

         Rum-Yunan tarafının, Kıbrıs’ı Yunanistan’a bağlama hayaline son veren, Kıbrıs’ta biz Türklere ve Rumlara barış getiren, Yunan cuntasına son veren ve Yunanistan’a demokrasiyi getiren 20 Temmuz Barış harekatının 43 yılını onur ve gururla  kutluyoruz .

         Bugün KKTC Devletinin egemen varlığının temelinin atıldığı gündür. Bugün Kıbrıs Türk halkının, can güvenliğinin ve özgürlüğünün, teminat altına alındığı gündür. Kıbrıs Türk halkı ve Türk Ulusu olarak bu mutlu günün 43Yıldönümünün

haklı  gururunu yaşıyor ve Anavatanımız Türkiye’ye ve Türk Silahlı Kuvvetlerimize olan güvenimizi bir kez daha yineler ve şükranlarımızı sunarız.

         Güney Kıbrıs’ta ise Rumlar, faşist ve emperyalist Rum yönetiminin teşviki ile, şükran duymaları gereken 20Temmuza ve Türk Askerine karşı protesto eylemleri yapıyorlar. Kendi aralarındaki kardeş kavgasına son veren binlerce Rumun yaşam hakkını koruyan ve Anavatanları Yunanistan’a demokrasiyi getiren, Türkiye ve Türk Askerine saygı duymaları gerekiyor.

         20 Temmuz Kıbrıs Türk halkının varoluş mücadelesinde Bağımsız ,Özgür ve Egemen bir halk olarak varlığımızı geleceğe taşıma açısından tarihi bir gündür. Mehmetçik ile Mücahit karşısında direnemeyen Rum-Yunan çapulcularının sivil kadın-çocuk, yaşlı demeden Türkeli,Atlılar, Muratağa, Sandallar ve Aleminyo’da işledikleri katliamları asla ve asla unutulmayacağı bir gündür.

         Yeni nesillerimizin, bir daha asla geçmişte yaşananları yaşamaması için, bizlere düşen görev, Egemen varlığımızı ve özgür yaşamamızın simgesi olan KKTC Devletine, her ne şart altında olursak olalım sahip çıkmak ve geleceğe taşımaktır.

        Bu vesile ile bizlere bu günleri armağan eden Şehitlerimizi rahmetle anar,gazilerimize de saygı ve şükranlarımızı sunarız.   

 

                                                                                             Esen ÖMÜRLÜ

 

                                                                                             Genel Başkan

Okunma 1638 defa Son Düzenlenme Perşembe, 20 Temmuz 2017 13:09
Öğeyi Oyla
(0 oy)
Turkish English French German