Turkish English French German
KKTC Güvenlik Kuvvetleri Emekli Astsubaylar Derneği, Avrupa Asker Organizasyonu’na (EUROMİL) katılan Türkiye Astsubaylar Sendikası’nın (TAS-SEN) üyeliğine kabul edildi.
18 Mar 2016

                                                                                                                                            17 Mart 2016

 

                                              

                                                                          Çanakkale Mesajı

 

          Türk Milletinin şan ve şerefle dolu tarihinin önemli dönüm noktalarından biri olan 18 Mart 1915 tarihinin 101.yıldönümü olan ve  canlarını seve seve feda eden  destanlaşmış Çanakkale şehitlerimizin anma günüdür. Bu tarih gerek taarruz gerekse savunma savaşlarının başarılarıyla dolup taşan Türk kahramanlık tarihinin en gurur verici ve en parlak sayfalarından biridir.

 

         Tarih boyunca istiklal ve bağımsızlığını, milli birlik ve bütünlüğünü her şeyin üstünde tutan, ve bu büyük bedeller ödeyen Aziz Türk Milletimiz, hiçbir zaman esaret altında yaşamayı kabul etmemiş canından aziz bildiği kutsal vatan topraklarını,kanı ve canı pahasına korumasını bilmiştir.Çanakkale zaferi Türk askerinin yokluklar içerisinde imkansızı başardığı,vatan sevgisini ve iman gücünü en üst safhada ortaya koyduğu bir destandır. Bu destanın her satırında insanlık onuru vardır. Bu onur düşmana sadece silahlı mücadelede değil,verdiği insanlık dersi örnekleriyle de baş eğdiren aziz Mehmetçiklere aittir.

   

            Ulu Önder Mustafa Kemal ATATÜRK’ün dediği gibi “Çanakkale zaferi Türk askerinin ruh kudretini gösteren şayanı hayret ve tebrik bir misaldir. Emin olmalısınız ki Çanakkale muharebelerini kazandıran bu yüksek ruhtur.”

      

            Bu duygu ve düşüncelerle Çanakkale zaferinin 101.yıldönümünde  başta Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK  silah arkadaşlarını ve tüm şehitlerimizi rahmetle anar, gazilerimize şükranlarımızı sunarız.

 

 

                                                                                              Esen ÖMÜRLÜ

 

                                                                                              Genel Başkan

Okunma 1987 defa Son Düzenlenme Cuma, 18 Mart 2016 08:33
Öğeyi Oyla
(0 oy)
Turkish English French German